Single - Hurtownia

Powstająca z najwyższej jakości naturalnych składników, takich jak kiełkujący jęczmień, krystalicznie czysta woda i świeże drożdże. Charakteryzująca się intensywnym i wyrazistym smakiem. Whisky single malt, czyli legendarny trunek, o którym słyszały nawet osoby pochodzące spoza kręgu koneserów wybornych alkoholi. Do sekretów wpływających na nieziemskie doznania odczuwane przez kubki smakowe degustatora wpływa m.in. staranny proces dojrzewania tytułowej whisky. Należy ona do grupy eleganckich i wysublimowanych trunków, dedykowanych dla prawdziwych miłośników tego szczególnego smaku i aromatu. Warto zwrócić szczególną uwagę na sposób jej podania, który ma bezpośredni wpływ na odczucia podczas spożywania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Legendarna receptura przekazywana od pokoleń

Słynna whisky single malt to nic innego, jak po prostu whisky słodowa. Charakteryzuje ją wyjątkowo prosta receptura, ponieważ składa się ona wyłącznie z kilku składników. Są to przede wszystkim, zboża – co istotne, musi to być tylko jeden gatunek, czyli jęczmień. Poza tym, w jej skład wchodzą woda i drożdże. Według opinii publicznej do najpopularniejszych napitków tego rodzaju należą trunki produkowane w Szkocji, czyli mówiąc prościej: te opisane skrótem „scotch”. Biorąc pod uwagę fakt, iż receptura tego cenionego, szkockiego alkoholu zdecydowanie nie jest skomplikowana, sekret musi leżeć gdzie indziej. Oczywiście, niezwykle ważną rolę odgrywa sam dobór składników, tak aby pochodziły one z jak najlepszej jakości zbiorów, bądź źródeł. Jednak kluczem jest sam proces dojrzewania alkoholu, czyli tzw. leżakowanie. Odbywa się ono w specjalnie przygotowanych beczkach, wykonanych z najlepszego gatunkowo, świeżego drewna dębowego. Bezpośrednia interakcja whisky single malt ze wspomnianym drewnem stanowi gwarancję niezwykłego aromatu i wyjątkowych nut smakowych, wyczuwalnych podczas degustowania napitku. Co więcej, należy wiedzieć, że zapieczętowane w ten sposób trunki spędzą w beczkach co najmniej 3 lata, stopniowo nabierając pożądanej dojrzałości.

W jaki sposób degustować single?

Przed przystąpieniem do degustacji tego wykwintnego alkoholu, jakim jest whisky single, warto wiedzieć, że nie jest to smak należący do tych prostych. Jest on wyjątkowo mocny i wyrazisty, często określany mianem torfowego, co na początku może nie przypaść wszystkim do gustu. Zaleca się najpierw rozsmakować się w trunkach o zdecydowanie delikatniejszym bukiecie, żeby dopiero później zacząć stopniowo próbować „dojrzalszych” kompozycji. Jednakże nie można ukryć, iż doskonała whisky single malt sączona ze staromodnej szklanki o grubym dnie to niezapomniana uczta dla wyrafinowanych kubków smakowych każdego konesera. Osobom pragnącym rozpocząć swoją przygodę z tym niezwykłym trunkiem zaleca się podawanie go w towarzystwie kostek lodu, ponieważ schłodzony napój zyska nieco lekkości w swoim mocnym charakterze. Co więcej, chcąc złagodzić wyrazistość omawianego napitku, można także rozcieńczyć go z odrobiną wody. Dzięki temu smak nie zostanie zaburzony ani zniekształcony, a jedynie zabarwiony delikatną subtelnością. Jako ciekawostkę warto także wiedzieć, iż idealną porą na degustowanie whisky single jest moment po zjedzeniu posiłku – najczęściej obiadu.

Whisky single malt – Online

Nasza hurtownia posiada w swoim asortymencie szeroki wybór różnego rodzaju trunków dostępnych w sprzedaży online, a w tym whisky single malt. Sklep Foczka Alkohole oferuje Państwu wyłącznie produkty najlepszej jakości. Dysponujemy napojami alkoholowymi pochodzącymi z różnych zakątków świata, które wpasują się w gusta nawet najbardziej wymagających koneserów. Są to zarówno popularne trunki, jak i te dedykowane wyjątkowym smakoszom: m.in. wspomniane single malt. Sklep Foczka Alkohole współpracuje nie tylko z osobami prowadzącymi własną działalność gospodarczą, w formie np. niewielkiego sklepu monopolowego, lecz także z klientami indywidualnymi.

Single malt whisky – Sklep z atrakcyjną ofertą

Każdy z koneserów wyśmienitych trunków zdaje sobie sprawę, że tytułowy napitek należy do grupy najdroższych alkoholi na rynku światowym. Spełniając Państwa oczekiwania, przygotowaliśmy niezwykle przystępną ofertę, w której skład wchodzi m.in. whisky single malt. Cena za pojedyncze sztuki jest wyjątkowo atrakcyjna, jednak znacznie korzystniejsze są zamówienia hurtowe, których koszt zostanie proporcjonalnie obniżony. Nasza hurtownia istnieje na rynku już od wielu lat, dlatego możemy poszczycić się gronem sprawdzonych i zaufanych dostawców, dla których jakość zawsze odgrywa główną rolę. Jeśli pragną Państwo skosztować wyrafinowanych trunków, tak jak whisky single – sklep Foczka Alkohole to najlepszy wybór!

Musisz mieć 18 lat, aby odwiedzić tą stronę. Proszę potwierdzić swój wiek.
Call Now Button