Glenfiddich - Hurtownia

Glenfiddich, czyli w tłumaczeniu „dolina jeleni”. Jest to szkocka „single malt” whisky, która obecnie, jest najczęściej nagradzaną i sprzedawaną na całym świecie. Swoją niezwykle wysoką pozycję na rynku, zawdzięcza Williamowi Grantowi ­– założycielowi firmy, z której pochodzi, oraz jego pięciopokoleniowej rodzinie, która kolejno przejmowała markę. Słynna Glenfiddich, to kultowy już trunek, produkowany od samego założenia destylarni. Leżakuje w beczkach po rumie, bourbonie i sherry, wykonanych z amerykańskich i hiszpańskich dębów, przez minimalnie 12 lat. Mają one za zadanie, wydobyć smak trunku, w czasie jego dojrzewania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Idealny smak dla początkujących smakoszy

Mieści się w trójkątnej butelce, z logo w postaci jelenia, zaprojektowanej przez Hansa Schlegera, już w 1957 r. Jednak tylko nieliczne osoby wiedzą, że jej kształt nie jest przypadkowy. Każdy z rogów, ma symbolizować jeden z trzech składników najwyższej jakości, z których powstaje trunek: jęczmień ze szkockiego Girvan, woda z krystalicznie czystych źródeł ze wzgórz Conval, oraz coś z Dufftown, czyli świeże powietrze. Glenfiddich, to napitek idealny dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z whisky i szukają na początek czegoś delikatnego. Subtelny, słodki aromat jabłek, miodu i suszonych owoców, przesiąknięty nutą sherry, to niezapomniana uczta dla powonienia. W kompozycji ze spójnym, pełnym, owocowo – słodowym smakiem, stanowi doskonałe połączenie, szczególnie dla wrażliwych kubków smakowych.

Pięciopokoleniowy biznes, czyli historia powstania firmy

Firma, produkująca m.in. Glenfiddich, jak i inne whisky, powstała dzięki niesamowitej wytrwałości jej założyciela – Williama Grant. Zgromadzenie oszczędności na rozpoczęcie własnej działalności, zajęło mu 50 lat. Przez ten czas, pracował w obcej destylarni, marząc o otwarciu własnej, w mieście Dufftown w Wielkiej Brytanii. Dopiero w 1886 r. zgromadził odpowiednią liczbę funduszy i założył gorzelnię, wedle planów. Następnego roku, dokładnie w dniu święta Bożego Narodzenia, została wyprodukowana jego pierwsza whisky. Niestety niedługo potem, bo już w 1988 r., działalność rodziny Grant, znalazła się w bardzo zagrażającej finansowo sytuacji. Mianowicie, spółka Pattison Limited, czyli główny odbiorca towarów firmy Williama, ogłosiła bankructwo. Mężczyzna nie poddał się tak łatwo, poprosił o pomoc swoich siedmiu synów i wspólnie zajęli się produkcją, oraz dystrybucją swoich produktów. Tym sposobem, zaledwie dzień przed wybuchem I wojny światowej, firma posiadała już, niezwykle imponującą liczbę sześćdziesięciu przedstawicielstw w trzydziestu różnych krajach i do chwili obecnej działa jako silne, niezależne przedsiębiorstwo rodzinne. Dziś, firma widnieje na czwartym miejscu, w światowym rankingu produkcji whisky.

Jaki drink będzie najlepszy w celu wydobycia smaku?

Whisky i wódka, należą do grupy alkoholi, do których idealnie pasuje połączenie z napojami bezalkoholowymi – ale nie tylko. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w tym momencie, grupa koneserów i smakoszy, odpowie, że whisky pije się tylko „czystą” – ale niekoniecznie! Zwróćmy uwagę, na fakt, że kiedy kupujemy alkohol z tak wysokiej półki cenowej, zazwyczaj zależy nam na odczuciu jak największej przyjemności, z rozkoszowania się jego smakiem. Poza tym, rozcieńczenie, chociażby zwykłą wodą, lub lodem, pozwoli ograniczyć bezpośredni posmak alkoholu i skupić się na walorach samego trunku. Whisky z colą, czyli najpopularniejsze połączenie znane chyba wszystkim, jest doskonałe, ale w tym przypadku – nie do końca. Mając do czynienia z Glenfiddich, zauważmy, że sam w sobie jest już wystarczająco słodki, przyjemny i delikatny dla podniebienia, więc nie jest konieczne „dosładzanie”. Warto jednak podkreślić jego nuty owocowe i zamiast napojów, użyć soków cytrusowych, bądź jabłkowego. Odpowiednie będą, zarówno te świeżo wyciskane, jak i tradycyjne, kupione w sklepie. Żeby przełamać słodki smak, można użyć również toniku, lub przyprawić odrobiną imbiru, czy goździków.

Jeden płyn, wiele zalet

Warto wiedzieć, że umiarkowane spożywanie whisky, niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Albowiem, w swojej strukturze, posiada kwasy, które mają zdolność wchłaniania niepożądanych komórek z naszych organizmów, dzięki czemu zapobiega powstawaniu chorób nowotworowych. Zmniejsza poziom narażenia na demencję i ryzyko chorób serca. Jest to również najlepszy rodzaj alkoholu dla diabetyków i osób chcących schudnąć – przez to, że nie zawiera w sobie tłuszczu, a procent węglowodanów i cukrów w jej składzie, jest minimalny. Natomiast podgrzana i połączona z miodem i cytryną, pomoże w walce z drobnym przeziębieniem, co ma szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach!

Szeroki wybór i przystępna cena – sprawdź naszą ofertę

Mimo że whisky należy do grupy najdroższych alkoholi na świecie, proponowana przez nas cena, spotyka się z ogromnym uznaniem. Zarówno klienci indywidualni, jak i ci prowadzący działalność gospodarczą, darzą nasz sklep ogromnym zaufaniem, ze względu na szeroką gamę ofert i rodzajów proponowanych przez nas alkoholi. Należy też pamiętać, że zamówienia hurtowe, są zdecydowanie bardziej opłacalne, a co najważniejsze – nie trzeba się tego obawiać, gdyż jakość pozostaje na tak samo wysokim poziomie!

Musisz mieć 18 lat, aby odwiedzić tą stronę. Proszę potwierdzić swój wiek.
Call Now Button