Brandy - Hurtownia

Nazwa tego nietuzinkowego trunku pochodzi od holenderskiego słowa „brandewijn”, które po przetłumaczeniu na język polski oznacza nic innego, jak po prostu „palone wino”. W Polsce tę „wytrawną wódkę” bardzo często można spotkać jako tzw. wypalankę lub winiak. Jest to wysokoprocentowy napój alkoholowy, którego niecodzienny smak dedykowany jest dla podniebienia prawdziwych koneserów. Brandy należy do grupy wyjątkowo eleganckich i wysublimowanych trunków, dlatego niezwykle istotną rolę odgrywa tu sposób jego podania. Najczęściej serwuje się je w kształtnych, pękatych kieliszkach z grubymi nóżkami, co dopełnia przyjemności degustowania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Legendarny alkohol znany od wieków

Należy wiedzieć, że nie można jednomyślnie stwierdzić, od kiedy alkohol brandy króluje na naszych stołach. Część osób uważa go za odkrycie starożytnych smakoszy, jednak pozostała grupa skłania się bardziej ku teorii, że ten trunek znany jest dopiero od czasów średniowiecznych. Mimo tego najistotniejszy jest fakt, iż brandy do tej pory uznawane jest za jeden z najlepszych alkoholi świata. Warto zauważyć, że charakterystyczny smak, aromat i kolor tego napitku sprawia, że może być on mylony z whisky, jednakże jest to błędne myślenie. Proces powstawania tych dwóch rodzajów alkoholu jest zupełnie inny. Produkcja brandy polega w głównej mierze na wykorzystywaniu destylatów pochodzących z wina lub sfermentowanych soków owocowych. Najczęściej wytwarzane jest ono z winogron, jednak nierzadko mogą to być również jabłka, wiśnie, a nawet morele (zazwyczaj w wersjach zaliczanych do tych „smakowych”). Co ciekawe, alkohole brandy zostały wynalezione zupełnie niezamierzenie. Wspomniana destylacja wina początkowo miała na celu jedynie jego konserwację, a także ułatwienie transportu poprzez m.in. obniżenie podatków. Wszystko dzięki zwiększonej koncentracji alkoholu, który w późniejszym etapie mógł zostać rozwodniony.

Jak najlepiej podawać brandy?

Przed rozpoczęciem spożywania tego nietuzinkowego trunku należy zwrócić uwagę na fakt, iż jest to wyjątkowo elegancki alkohol i proces jego konsumpcji, powinien być celebrowany niczym prawdziwy rytuał. Co więcej, brandy do chwili obecnej serwowane jest głównie na ucztach i wystawnych przyjęciach, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć na czym polega kultura jego picia. Po zatroszczeniu się o odpowiednie szkło, czyli specjalne kieliszki dedykowane dla omawianego alkoholu (ewentualnie szerokie szklanki do koniaku), warto zwrócić uwagę na sposób jego podania. W pierwszej kolejności liczy się temperatura napitku. Ta kwestia uzależniona jest wyłącznie od osobistych preferencji degustatora, ponieważ brandy może być serwowane na dwa sposoby. Istnieją zwolennicy spożywania tego wykwintnego trunku w temperaturze pokojowej, co pozwala na doskonałe wydobycie każdej jego nuty – smakowej, jak i zapachowej. Jednakże osoby pragnące delikatnie złagodzić wyrazistość brandy, wolą smakować je po subtelnym schłodzeniu. Kieliszki powinny zostać napełnione wyłącznie do ok. ¼ ich pojemności. Co ciekawe, najlepszą porą na picie brandy jest moment po spożyciu solidnego posiłku.

Brandy – sklep online

Nasza hurtownia posiada w swoim asortymencie szeroki wybór różnych rodzajów brandy. Sklep Foczka Alkohole dysponuje wyłącznie trunkami najlepszej jakości. Proponowane przez nas napitki doskonale wpasują się w gusta nawet największych smakoszy i najbardziej wymagających koneserów brandy – lecz nie tylko! Co więcej, oferujemy Państwu dodatkowe usługi na najwyższym poziomie. Zapewniamy dostawę zamówionych produktów we wskazane miejsce, także nie muszą już Państwo martwić się o bezpieczeństwo i terminowość transportu. Zaopatrujemy wszelkie imprezy okolicznościowe, takie jak wesela, na które zresztą przygotowaliśmy specjalną ofertę. Ponadto, współpracujemy z osobami prowadzącymi własną działalność gospodarczą – głównie niewielkie sklepy alkoholowe, a także z klientami indywidualnymi.

Brandy – hurtowo w przystępnej cenie

Mimo że tytułowy trunek należy do jednego z najdroższych alkoholi dostępnych na światowych półkach, nasza hurtownia posiada niezwykle atrakcyjne oferty kultowego brandy. Cena za pojedyncze butelki jest wyjątkowo przystępna, jednak przy złożeniu większego zamówienia zapewnimy Państwu proporcjonalnie niższe kwoty. W naszym asortymencie znajdą Państwo wyjątkowe alkohole pochodzące z różnych zakątków świata – zarówno te popularne, jak i te dedykowane niszowym odbiorcom. Sklep Foczka Alkohole istnieje na rynku już od wielu lat, a dzięki temu możemy poszczycić się gronem sprawdzonych i zaufanych dostawców, dla których jakość towarów zawsze stoi na pierwszym miejscu.

Musisz mieć 18 lat, aby odwiedzić tą stronę. Proszę potwierdzić swój wiek.
Call Now Button