Bourbon - Hurtownia

Tej słynnej na cały świat, amerykańskiej odmiany whiskey chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Bourbon to trunek, którego nietuzinkowy smak zna każdy z największych koneserów tak wykwintnych alkoholi. Produkuje się go z najdokładniej wyselekcjonowanych gatunków kukurydzy, której zawartość wynosi co najmniej 51%, a także ze zbóż, takich jak jęczmień lub żyto. Jednak aby zgłębić sekretne tajniki wyrafinowanego charakteru omawianego napitku, należy zwrócić uwagę na proces jego dojrzewania. Leżakowanie bourbona odbywa się przez co najmniej 2 lata, w wypalonych beczkach wyprodukowanych ze świeżego, dębowego drewna. Dzięki temu ten wyśmienity, amerykański trunek zyskuje moc rozpieszczania zmysłu powonienia za pomocą głębi swojego aromatu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Legendarny alkohol – od wielu pokoleń

Nie każdy smakosz zdaje sobie sprawę z tego, iż korzenie kultowego w dzisiejszych czasach bourbona sięgają już XVIII wieku. W tym właśnie okresie rozpoczęła się jego produkcja w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Kentucky. Jego popularność zaczęła masowo wzrastać zaraz po zakończeniu wojny secesyjnej, aby w XIX wieku mógł stać się najchętniej wybieranym alkoholem w USA! Warto wiedzieć, iż aby whiskey mogła być nazywana bourbonem, musi spełniać kilka szczególnych warunków. Po pierwsze, najważniejsza jest wspomniana wysoka zawartość kukurydzy w składzie trunku, który powstaje właśnie ze sfermentowanego zacieru zbożowego. Następnie należy zwrócić uwagę na alkohol. Jego odsetek musi wynosić od 40% do maksymalnie 80%. Mimo tak dużej mocy napitku, charakteryzuje się on wyjątkowo lekkim i łagodnym smakiem, dlatego sięgają po niego nawet osoby o szczególnie wrażliwych i wyczulonych kubkach smakowych. Jego wysublimowany charakter doceniają nawet kobiety. Ponadto to właśnie ta delikatność sprawia, że bourbon sprawdza się wyśmienicie nie tylko pity samodzielnie, lecz także jako podstawowy składnik wielu różnych drinków. W niektórych jest w stanie zastąpić nawet wódkę!

Jak najlepiej serwować bourbon?

Przed rozpoczęciem degustacji tak niepowtarzalnego trunku, jakim jest omawiany bourbon, warto zagłębić się w wiedzę dotyczącą jego serwowania. Należy także zwrócić uwagę na fakt, iż w obecnych czasach tego rodzaju alkohol podawany jest głównie na stylowych przyjęciach, dlatego tym bardziej kultura jego spożywania jest szczególnie istotna. W pierwszej kolejności trzeba zatroszczyć się o odpowiednie naczynie, ponieważ aspekty wizualne mają bezpośredni wpływ na późniejsze odczucia smakowe. Szkłem dedykowanym dla bourbona są specjalne, szerokie, lecz niskie szklanki (można wykorzystać także kieliszek, jednak wyłącznie w celach czysto degustacyjnych). Powinny one zostać napełnione nie więcej niż do ¼ ich wysokości. Dlaczego? Pijąc bourbon dobrze jest go smakować, nabierając małe łyki trunku, także ilość płynu zawarta w szklance musi być proporcjonalnie niewielka. Jeśli chodzi o samą temperaturę podawanego alkoholu – istnieją dwie szkoły. Najwięksi smakosze i koneserzy subtelnego bukietu bourbona najchętniej spożywają go w temperaturze pokojowej. Pozwala to na pełne wydobycie aromatu napitku, którego charakter staje się doskonale wyczuwalny. Osoby chcące cieszyć się jego łagodnością mogą z powodzeniem dodać do naczynia kilka kostek lodu – schłodzony napój nie będzie aż tak wyrazisty, co dla niektórych może być plusem.

Bourbon – Sklep

Nasz sklep dysponuje niezwykle bogatym asortymentem różnych gatunków alkoholi, w tym whiskey bourbon. Hurtownia wyposażona jest w trunki pochodzące ze wszystkich zakątków świata – tych popularnych, jak i tych niszowych, dedykowanych dla koneserów o najbardziej wymagających podniebieniach. Współpracujemy z osobami prowadzącymi własną działalność gospodarczą (głównie niewielkie sklepy monopolowe), lecz także z klientami indywidualnymi. Zajmujemy się zaopatrzeniem wszelkich imprez okolicznościowych – głównie wesel, na które przygotowaliśmy specjalne oferty. Organizujemy dostawę zamówień we wskazane miejsce, także nie muszą już Państwo niepokoić się o bezpieczny i terminowy transport.

Bourbon – hurtowo w przystępnej cenie

Osoby zainteresowane zdają sobie sprawę, że tytułowy napitek wchodzi w skład grupy najdroższych alkoholi na świecie. W związku z tym, nasza hurtownia przygotowała dla Państwa wyjątkowe oferty tych niecodziennych trunków – w tym whiskey bourbon. Cena każdego z proponowanych produktów jest niezwykle przystępna, a zwłaszcza podczas zakupów hurtowych, kiedy to zostanie proporcjonalnie obniżona. Warto zauważyć, iż nasza hurtownia istnieje na polskim rynku już od wielu lat, dzięki czemu udało nam się zgromadzić grono zaufanych i sprawdzonych dostawców, dla których jakość produktów bezdyskusyjnie widnieje na pierwszym miejscu!

Musisz mieć 18 lat, aby odwiedzić tą stronę. Proszę potwierdzić swój wiek.
Call Now Button